Świadectwo Charakterystyki Energetycznej – 200 zł vs 380 zł

Napisano dnia: 5 lipca, 2023

Jeżeli czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się tematem związanym z wykonaniem świadectwa charakterystyki energetycznej, natomiast nie możesz się odnaleźć wśród gąszczu ofert wykonania takiego dokumentu. Istnieje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, ale nie każda z nich oferuje faktycznie dobre warunki. Dlatego jesteś w bardzo dobrym miejscu, aby dowiedzieć się, co kryje się za szeroko promowanymi okazjami związanymi z wykonywaniem dokumentu Świadectwa Charakterystyki Energetycznej budynku przez wyszkolone, certyfikowane osoby. Pokażemy Ci różnicę między dobrymi praktykami a tymi złymi, których wśród firm nie brakuje.

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej

Zacznijmy jednak od samych podstaw, które zapewne już znasz. Od pewnego czasu, a dokładnie od 28 kwietnia 2023 r., na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek wykonania takiego dokumentu. Czy na wszystkich? Oczywiście, że nie!

Obowiązek ten dotyczy:

  • właścicieli, którzy chcą sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość,
  • beneficjentów dofinansowania np. „Moje Ciepło”,
  • osób chcących dokonać formalności związanych z zakończeniem budowy oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie swojej inwestycji tudzież wymarzonego domu.

Niestety brak świadectwa wiąże się z surowymi konsekwencjami – grzywną do 5000 zł.

Skoro już masz pewność, że Certyfikat Energetyczny jest konieczny również w Twoim przypadku, czas na wybór firmy, która pomoże Ci go przygotować. Istnieje wiele firm, które zajmują się opracowaniem świadectwa i obiecują świetne oferty. Jak znaleźć rzetelną i wiarygodną firmę, która przygotuje Certyfikat Energetyczny Twojego budynku? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Świadectwo Energetyczne online – porównanie ofert

Już wiesz, co to Świadectwo Charakterystyki – teraz należy wybrać świadomie najlepszą ofertę. Czy najlepsza oznacza najtańszą albo najdroższą? Jakie różnice pomiędzy ofertami możemy dostrzec na pierwszy rzut oka?

Kontakt telefoniczny

Konkurencja: Przeważnie na stronie nie ma żadnego numeru telefonu, tym bardziej do specjalisty, który będzie wykonywać Twój certyfikat. Jeżeli już znajdziesz jakiś kontakt, nie licz na to, że porozmawiasz ze specjalistą, ponieważ dokumenty są wykonywane na masową skalę.

KIELGO: Nasi certyfikowani specjaliści są gotowi na każde Twoje pytanie przed przystąpieniem do wykonywania certyfikatu. Jeżeli masz jakieś pytanie, czy wątpliwość – zadzwoń i wszystko wyjaśnimy!

Wysyłka oryginału Świadectwa Energetycznego

Konkurencja: Wiele firm wykonujących Certyfikat Energetyczny Budynku dolicza sobie przeważnie 40-60 zł za wydruk dokumentu i wysyłkę na wskazany adres w ciągu 14 dni roboczych. Najczęściej jest to list ekonomiczny, wysłany Pocztą Polską, który trafi do Ciebie po kolejnych 7 dniach. Reasumując, otrzymasz oryginał swojego dokumentu po prawie miesiącu i jeszcze dodatkowo za niego dopłacisz.

 

KIELGO: Bezpłatna wysyłka oryginału Certyfikatu Energetycznego Budynku wraz z podpisem i pieczęcią certyfikowanego specjalisty to u nas standard. Wysyłka jest realizowana przez firmę kurierską w tym samym dniu, w którym otrzymasz dokument w wersji elektronicznej na maila. Istnieje możliwość umieszczenia koperty z dokumentami w paczkomacie! Reasumując, otrzymasz oryginał dokumentu zaraz na drugi dzień – bezpłatnie.

Omówienie i analiza raportu ze specjalistą

Konkurencja: Usługa dodatkowo płatna, na którą czekasz kilka dni. Rozmowa jest przeprowadzana z osobą, która w rzeczywistości nie wykonywała Twojego dokumentu.

 

KIELGO: Bezpłatny kontakt z certyfikowanym specjalistą, który wykonywał Twoje Świadectwo Charakterystyki Energetycznej budynku. Wystarczy odpowiedzieć na maila, który otrzymasz na skrzynkę pocztową, a jeszcze tego samego dnia umówimy się na konkretny termin.

Dokładne wymiary lokalu lub budynku

Konkurencja: Jest to opcjonalna informacja, przez co certyfikaty odbiegają od rzeczywistości. Brak wymiarów poszczególnych ścian skutkuje źle przeprowadzonymi obliczeniami, co rzutuje na końcowy wynik, który może „zainteresować” Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Brak konieczności dostarczenia wymiarów jest oznaką wykonywaniem tak zwanego quasi-dokumentu – czyli dokument wykonywany na dużą skalę, powielany, robiony jak najmniejszym kosztem, bez uwzględnienia rzeczywistych parametrów budynku.

 

KIELGO: Przystępujemy do wykonywania obliczeń tylko wtedy, gdy mamy wszystkie informacje, w tym wymiary poszczególnego obiektu. W przeciwnym razie wyniki końcowe mogą się znacznie różnić od rzeczywistych wartości.

Dokument sprzedaży

Konkurencja: Często taki dokument nie jest wystawiany z uwagi na brak prowadzenia odpowiedniej działalności lub jest wystawiany tylko w momencie, gdy o to poprosimy. Brak rachunku może wzbudzać zainteresowanie organu sprawdzającego, iż certyfikat jest quasi-dokumentem. Co więcej, nie ma możliwości zaliczenia tego wydatku jako koszt lub w przyszłości otrzymania ewentualnego dofinansowania.

 

KIELGO: Zawsze, do każdego zlecenia otrzymujesz fakturę VAT, na której widnieje adres certyfikowanej nieruchomości. Otrzymujesz ją od nas zarówno w wersji elektronicznej, jak i oryginalnej. Jest to potwierdzenie, że certyfikat został wykonany przez firmę specjalizującą się w tego typu dokumentach.

Składowanie dokumentacji

Konkurencja: Certyfikaty często są wykonywane przez „podwykonawców”, przez co Twoje dane personalne (imię, nazwisko, adres nieruchomości, telefon itp.) są łatwo dostępne dla innych. Oznacza to, że w łatwy sposób mogą one trafić w niepowołane ręce. Dodatkowo wspomniani „podwykonawcy” często nie posiadają uprawnień do wykonywania certyfikatów – dokumentacja jest podpisywana zbiorowo przez jedną osobę.

 

KIELGO: Certyfikaty Charakterystyki Energetycznej są wykonywane w siedzibie firmy tylko i wyłącznie przez pracowników firmy Kielgo. Dokumenty są przechowywane w nowoczesnej bazie danych, dzięki czemu nie ma możliwości, aby nastąpił ich wyciek. Co więcej, gotowe dokumenty przechowywane są wraz z plikami wsadowymi, dzięki czemu podczas ewentualnej kontroli Twojego certyfikatu przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, są sprawnie przekazywane temu organowi. Płacisz za kompleksową usługę!

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej – jaką firmę wybrać?

Tak jak widzisz, różnice w ofertach firm są ogromne i to, co czasem wydaje się być tanie, później okazuje się być bardzo drogie, nieopłacalne, lub okrojone.

W KIELGO do każdego dokumentu podchodzimy indywidualnie, przez co w całym procesie nie ma miejsca na pomyłki czy błędy, które mogą skutkować konsekwencjami podczas sprzedaży lub najmowania lokalu. Płacisz za jakość usługi, a nie samą usługę!

 

Szukasz rzetelnej i profesjonalnej firmy, która przygotuje dla Ciebie Świadectwo Charakterystyki Energetycznej? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej!

KIELGO nasi specjaliści mają wymagane uprawnienia i niezbędną wiedzę potrzebną do poprawnego wykonania audytu.

Ostatnie wpisy: