Dobór Źródła Ciepła


Planujesz montaż nowego źródła ciepła w Twoim domu?

Z nami przeanalizujesz wszystkie warianty, aby być pewnym swojego wyboru.


Jak przebiega dobór źródła ciepła?

Planujesz wymianę źródła ciepła i zastanawiasz się jakie będzie najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojego domu? Zaufaj nam i przejdźmy razem przez cały proces w kilku krokach:

1

Zebranie wymaganej dokumentacji

Na początku pozyskamy od Ciebie wszystkie najważniejsze informacje odnośnie badanego budynku. Na ich podstawie dokonujemy analizy porównawczej różnych źródeł ciepła, takich jak pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, czy kocioł na pellet.

2

Wykonanie szczegółowej analizy

Przeanalizujmy między innymi koszty uzyskania energii, obliczymy wymaganą moc grzewczą, oraz przedstawimy prognozowane zużycie energii i koszt ogrzewania budynku. Na tym etapie możemy zaproponować również moc instalacji fotowoltaicznej.

3

Konsultacja

W tym kroku przedstawimy Ci wykonaną analizę i różne warianty wyboru źródeł ciepła. Na tym etapie podejmiesz decyzję, które źródło najbardziej Cię interesuje. Ten krok jest również ważny z tego względu, że może wiązać się z pozyskaniem dofinansowania.

4

Sprawdzenie możliwości dofinansowania

W zależności od wybranego źródła ciepła, najprawdopodobniej będziesz mieć możliwość pozyskania dofinansowania. Wybór pompy ciepła wiąże się z dofinansowaniem Moje Ciepło, natomiast jeśli wymieniasz stary kocioł węglowy możesz starać się o dofinansowanie z Czystego Powietrza .

5

Podsumowanie wyborów i przesłanie dokumentów

Na sam koniec prześlemy Ci komplet dokumentów w formacie pdf, znajdziesz tam wszystkie wykonane obliczenia, analizy i wnioski, a także komentarz audytora.

Nasza wspólna droga nie musi się kończyć na tym etapie. Pomożemy Ci w złożeniu wniosków do Mojego Ciepła i Czystego Powietrza oraz wykonamy audyt energetyczny Twojego domu, abyś mógł pozyskać jeszcze większe dofinansowanie z programu Czyste Powietrze!

Chcesz dopytać o szczegóły?
Skontaktuj się z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania:

Strzałka nawigacyjna