Mamy w standardzie to, co inni nazywają premium

Standardy
KIELGO
* dlaczego my?
Szybki czas realizacji
Bezpośredni
kontakt
z inwestorem
Indywidualne podejście do każdej sprawy
Dbałość o
detale
i poprawność
wykonania
Darmowa
wysyłka
dokumentu

Jak przebiega wykonanie
Audytu Energetycznego?


Wszystko zaczyna się od Twojej decyzji o zamówieniu - resztą zajmą się specjaliści. Otrzymaj audyt energetyczny w 4 prostych krokach:

1

Zebranie wymaganej dokumentacji

Na początku pozyskujemy od inwestora wszystkie najważniejsze informacje odnośnie badanego budynku. Na ich podstawie dokonujemy wstępnej analizy i ustalamy jakie modernizacje będą wymagane!

2

Wykonanie audytu

Po zebraniu wszystkich informacji przystępujemy do najważniejszej rzeczy – wykonania audytu energetycznego. Średni czas jego wykonania to zaledwie kilka dni roboczych.

3

Konsultacja

Wstępnie wykonany audyt jest konsultowany wspólnie z inwestorem jak i wykonawcą. Na tym etapie przedstawiamy warianty termomodernizacji i ewentualnie dokonujemy sugerowanych zmian.

4

Przesłanie audytu do inwestora i wykonawcy

Na sam koniec przygotowany audyt energetyczny przesyłamy w formie elektronicznej oraz kurierem na wskazany adres (możemy też wysłać dokumenty do Paczkomat) i to wszystko bez żadnych dodatkowych kosztów!

Audyt
energetyczny

Czas realizacji: 48h

Wysyłka kurierem gratis!


Audyt Energetyczny budynku to dokument, który opisuje planowane przedsięwzięcia termomodernizacyjne pod kątem ich wpływu na efektywność energetyczną ogrzewania budynku, efekt ekonomiczny i parametry techniczne budynku.
Audyt wskazuje najbardziej optymalny wariant termomodernizacji pod kątem kosztów inwestycyjnych i osiągniętej oszczędności energii.
Audyt energetyczny to szczegółowa analiza efektywności energetycznej budynku, instalacji w celu zidentyfikowania możliwości poprawy wydajności i oszczędności energii.
Podczas audytu ocenia się zużycie energii, identyfikuje się obszary, w których można wprowadzić ulepszenia techniczne, termomodernizacyjne.
Termomodernizacje jakie mogą być wykonane to m.in.: ocieplenie przegród budowlanych (ściany zewnętrzne, stropy, dach), wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana źródła ciepła i modernizacja systemu grzewczego i c.w.u, montaż rekuperacji, montaż instalacji PV itp.


Wykonanie audytu do programu Czyste Powietrze nie jest obowiązkowe. Bez wykonania audytu energetycznego możliwe jest uzyskanie dotacji do przedsięwzięć „bez kompleksowej termomodernizacji”. Natomiast warto wykonać Audyt energetyczny przystępując do “kompleksowej termomodernizacji” - dzięki czemu można uzyskać wyższe kwoty dofinansowania.

Załącznikiem do wykonanego audytu energetycznego jest Dokument Podsumowujący Audyt, który zawiera opis planowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych oraz podstawowe informacje na temat zużycia energii przed i po termomodernizacji budynku.


W wyniku przeprowadzonych działań konieczne jest osiągnięcie co najmniej jednego wskaźnika kompleksowej termomodernizacji:
- zmniejszenie zapotrzebowania na energię użytkową do 80 kWh/(m2·rok) lub
- zmniejszenie zapotrzebowania na energię użytkową o minimum 40%.
Warunkiem uzyskania dotacji jest zrealizowanie wszystkich przedsięwzięć uwzględnionych w wariancie optymalnym, który gwarantuje spełnienia przynajmniej jednego z powyższych wskaźników.
W skrócie oznacza to, że po termomodernizacji budynek musi być dość dobrze ocieplony. Np. wymiana samych okien zewnętrznych często może okazać się niewystarczająca w przypadku gdy ściany zewnętrzne i stropy pozostaną nieocieplone.
W sytuacji gdy planowane przez Inwestora przedsięwzięcia termomodernizacyjne okażą się niewystarczające do spełnienia warunków projektu - audytor energetyczny skontaktuje się z Inwestorem w celu doboru takich wariantów, aby warunki zostały spełnione.


Tak, kwota dofinansowania za wykonanie audytu energetycznego dla programu Czyste Powietrze wynosi 1200 zł netto.


Przeprowadzenie audytu energetycznego składa się z kilku etapów:
- Audytor energetyczny pozyskuje niezbędne informacje na temat budynku. Oprócz podstawowych informacji o budynku (rok budowy, ilość mieszkańców itp.), konieczne będą dane na temat konstrukcji i ocieplenia przegród budynku oraz stolarki okiennej; informacje o źródle ciepła zastosowanym w budynku, przygotowaniu ciepłej wody użytkowej i wewnętrznej instalacji grzewczej. Równie ważne są wymiary budynku - w tym przypadku bardzo przydatny może się okazać aktualny projekt budowlany. Jeśli nie ma projektu budynku to wtedy niezbędne jest wykonanie pomiarów budynku.
- Audytor omawia z Inwestorem planowane przez niego przedsięwzięcia termomodernizacyjne oraz dokonuje wstępnej analizy, w której identyfikowane są dodatkowe obszary potencjalnych oszczędności energii.
- Wykonanie obliczeń z pomocą oprogramowania komputerowego. Po zakończonych obliczeniach otrzymujemy szczegółową analizę wariantów termomodernizacyjnych, ich orientacyjny koszt oraz analizę oszczędności energii na potrzeby grzewcze budynku.
- Ostatnim krokiem jest omówienie wyników audytu z Inwestorem oraz wybranie optymalnego wariantu termomodernizacji - przeznaczonego do realizacji.

Opinie naszych Klientów


Jesteśmy zaufanym partnerem zarówno dla właścicieli pojedynczych nieruchomości, jak i firm zajmujących się nimi profesjonalnie.

KIELGO
5.0
Na podstawie 124 opinii
powered by Google
Michał BorMichał Bor
19:55 11 Sep 23
Polecam firmę KIELGO. Zajęli się złożeniem wniosku o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Cały proces od potrzebnych dokumentów do otrzymania dotacji przebiegł bez problemów. Polecam
Bogdan PtakBogdan Ptak
16:42 09 Sep 23
Doskonałe podejście do klienta, fachowe doradztwo i wykonanie usługi. Kontakt z Panem Mateuszem rewelacyjny. Polecam
Cezary JedutCezary Jedut
14:24 24 Aug 23
Super profesjonalna firma. Szybki i treściwy kontakt . Projekt został ogarnięty w kilka chwil. Zdecydowanie polecam.
Klaudia LisKlaudia Lis
22:53 10 Aug 23
Polecam współpracę z firmą - pełen profesjonalizm, super kontakt, miła obsługa. Same plusy! :)
Rafał SokalskiRafał Sokalski
07:41 03 Aug 23
Współpracować z daną firmą mam przyjemność już od roku i ani razu nie zawiodłem się na ich usługach. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie na każdym kroku, rzetelne i indywidualne podejście do każdego klienta i sytuacji niezależnie od stopnia skomplikowania danego zadania, ekspresowy czas wykonania oraz co najważniejsze łatwy i bezpośredni kontakt z osobami decyzyjnymi. Serdecznie polecam oraz pozdrawiam cały zespół a w szczególności niezastąpionego Pana Mateusza H. i liczę na dalszą owocną współpracę!
Paulina PietrzakPaulina Pietrzak
12:24 21 Jul 23
Chciałam podkreślić pełen profesjonalizm. Bardzo szybkie wykonywanie projektów, zawsze można na nich liczyć. Klasa sama w sobie, sumienność i dokładność to ich motto. Bardzo serdecznie polecam.
Sylwia MagdalenaSylwia Magdalena
15:39 20 Jul 23
Z taką firmą współpraca to sama przyjemność. Polecam ich usługi, jeśli ktoś szuka szybkiej pomocy w ogarnięciu papierów do fotowoltaiki.
Michał PMichał P
15:37 20 Jul 23
Zamówiliśmy projekt ppoż. Długo się do tego zabieraliśmy bo myśleliśmy że to będzie trudne. Firma wywiązała się z zadania znakomici bez problemu i szybko dostaliśmy profesjonalne projekt. Zdecydowanie polecam
Milena BochanMilena Bochan
07:50 19 Jul 23
Serdecznie polecam współpracę z firmą Kielgo. Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt z kompetentnymi, chętnymi do pomocy ludźmi. :)
Sebastian SzostekSebastian Szostek
07:42 14 Jul 23
Zdecydowanie polecam. Wykonałem już u nich kilka dokumentacji. Naprawdę mają doświadczenie.Zdecydowanie polecam każdemu kto montuje fotowoltaikę i potrzebuje projektu PPOŻ. To właśnie ich usług potrzebujecie.
Ewelina BEwelina B
07:38 11 Jul 23
Bardzo dziękujemy za szybko realizację naszego wniosku.Firma godna polecenia z czystym sercem polecam.
Mariola OstolskaMariola Ostolska
07:33 05 Jul 23
Profesjonalizm i jakość. Szybkie terminy. Świetny zespół, z takimi ludźmi chce się współpracować. Oceniam na 5+
Kasia NiciejaKasia Nicieja
19:50 14 Jun 23
Choć składanie wniosków jest zwykle zadaniem żmudnym i przez wielu znienawidzonym, firma Kielgo całkowicie usprawnia ten proces. Mój wniosek o program Mój prąd 5.0 jest już złożony a ja z pewnością skorzystam z usług firmy Kielgo ponownie.
nitka21 nitka21nitka21 nitka21
19:39 14 Jun 23
Firma Kielgo to uosobienie kompetentności. Profesjonalizm pracowników zasługuje na najwyższe uznanie, a uprzejmość z jaką odnoszą się do klienta jest pełna podziwu. Pomogli mi w zebraniu wszystkich dokumentów wymaganych do kompletnego wniosku. Serdecznie polecam usługi firmy Kielgo i z pewnością skorzystam z nich w przyszłości.
Piotr StępieńPiotr Stępień
11:27 12 Jun 23
Dokumenty do PSP robione szybko i sprawnie. Polecam współpracę z tą firmą!
Katarzyna WieczorekKatarzyna Wieczorek
09:52 05 Jun 23
Terminowość, jakość dokumentów oraz organizacja na bardzo wysokim poziomie, co przedkłada się na stabilną współpracę, polecam Katarzyna
Maria KMaria K
08:37 28 Apr 23
Potwierdzam wiarygodność firmy KIELGO. Uzyskać certyfikat energetyczny lokalu w obecnej chwili graniczy z cudem. Czas oczekiwania to około 2-3 miesiące. Przedstawiając moją sytuację Pan Mateusz z firmy KIELGO podszedł z empatią, pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem. Ofertę otrzymałam w ciągu kilku godzin. Powierzona praca została wykonana z należytą odpowiedzialnością i rzetelnością oraz zgodnie z prawem. Podczas całego procesu wykonywania usługi zapewniono mi komfort i spokój. Serdecznie dziękuję i z pełną odpowiedzialnością POLECAM firmę KIELGO. Pamiętajmy, że firmę tworzą ludzie i to ich zaangażowanie świadczy o jakości wykonywanych usług.
Dominik RomanowskiDominik Romanowski
07:10 27 Apr 23
Polecam bardzo współpracę z firmą KIELGO. Pani Natalia, która się zajmowała naszą sprawą była bardzo pomocna i zaangażowana co zaowocowało błyskawicznym przyznaniem dotacji.
Jacek SerockiJacek Serocki
09:59 21 Apr 23
Pomoc w dofinansowaniu z programu Mój Prąd w sposób profesjonalny; kontakt /5/, wymiana korespondencji /5/, a co najważniejsze dofinansowanie już na koncie /5/.
Marek BodynekMarek Bodynek
10:36 13 Apr 23
Bardzo profesjonalna obsługa procesu pozyskania dotacji z programu Mój Prąd 4.0Usługa warta swojej ceny. Polecam z czystym sumieniam!
js_loader

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami!