valentin software

KIELGO – Oficjalny Dystrybutor PV*SOL Premium

18 września, 2023

Jak dobrze wiecie, od ponad 3 lat prowadzimy jedyne w Polsce szkolenie z zakresu projektowania instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL Premium od firmy Valentin Software. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 3000 projektantów, udzielając setek przydatnych wskazówek pozwalających wykorzystać to zaawansowane narzędzie w 100%.   Jeżeli jeszcze nie widziałeś szkolenia, to kliknij tutaj: Szkolenie PV*SOL Premium  … Czytaj więcej »

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej – 200 zł vs 380 zł

5 lipca, 2023

Jeżeli czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się tematem związanym z wykonaniem świadectwa charakterystyki energetycznej, natomiast nie możesz się odnaleźć wśród gąszczu ofert wykonania takiego dokumentu. Istnieje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, ale nie każda z nich oferuje faktycznie dobre warunki. Dlatego jesteś w bardzo dobrym miejscu, aby dowiedzieć się,… Czytaj więcej »

audyt energetyczny

Audyt energetyczny – klucz do wyższej dotacji w ramach programu Czyste Powietrze

16 czerwca, 2023

Program Czyste Powietrze jest inicjatywą rządową, mającą na celu poprawę jakości powietrza poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń w Polsce. Jednym z kluczowych aspektów tego programu jest dostęp do dotacji, które wspierają inwestycje starających się o zwiększenie efektywności energetycznej budynków i ograniczenie emisji szkodliwych substancji. W najnowszej odsłonie programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oferuje… Czytaj więcej »

Mój Prąd 5.0

Mój Prąd 5.0 – dowiedz się kto otrzyma dofinansowanie!

21 kwietnia, 2023

Już w tą sobotę  pojawi się nowa odsłona popularnego programu Mój prąd 5.0. Jak oświadczyła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa dofinansowanie obejmie również pompę ciepła i kolektory słoneczne.   W Polsce od kwietnia 2023 roku rusza piąta edycja programu Mój Prąd 5.0. Umożliwi ona dofinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika. Nowa odsłona… Czytaj więcej »

audyt a certyfikat energetyczny

Audyt energetyczny, a świadectwo charakterystyki energetycznej

15 marca, 2023

W świetle ostatnich zmian w programie priorytetowym Czyste Powietrze coraz częściej w mediach zaczęło pojawiać się określenie „audyt energetyczny”. Ponadto z uwagi na zmianę ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy Prawo budowlane z drugiej strony zaczęło pojawiać się określenie „świadectwo energetyczne”. Nie każdy jednak wie, czym są owe dokumenty oraz kiedy jesteśmy zobowiązani do… Czytaj więcej »

certyfikacja energetyczna

Planujesz wynająć lub sprzedać mieszkanie? Już wkrótce czekają cię dodatkowe koszty!

8 marca, 2023

Pod koniec października 2022 r. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy Prawo budowlane. Jego treść wejdzie w życie po 6 miesiącach, a dokładnie 28 kwietnia 2023 r. Uchwała ta wdraża przepisy unijne w sprawie charakterystyki energetycznej budynku oraz efektywności energetycznej. Przeczytaj, jakie zmiany czekają właścicieli lokali.   Zmiany dla właścicieli nieruchomości –… Czytaj więcej »