Pompa ciepła, a moc przyłączeniowa budynku

18 sierpnia, 2022

Chcesz zająć się montażem pomp ciepła, ale brak Ci dokładnej wiedzy na ten temat? Nadchodzimy z pomocą! Przeczytaj, jak ważna jest moc przyłączeniowa budynku i dlaczego warto zwrócić na nią szczególną uwagę podczas montażu pompy ciepła! O czym należy pamiętać podczas montażu pomp ciepła? Montując pompę ciepła, warto mieć na uwadze moc przyłączeniową budynku. Moc… Czytaj więcej »

pompa ciepła uprawnienia

Montaż pompy ciepła – jakie uprawnienia są wymagane?

23 czerwca, 2022

Firmy zajmujące się kompleksowym montażem instalacji fotowoltaicznych poszukują zleceń wśród klientów, którzy nie zdecydowali się na instalacje w pierwszym kwartale 2022 r. Dokąd zmierza branża OZE? Obserwując rynek, zauważyliśmy duże zapotrzebowanie na specjalistów montażu pompy ciepła. Jeżeli jesteś instalatorem modułów fotowoltaicznych i chcesz poszerzyć swoją ofertę o montaż pompy ciepła, koniecznie zapoznaj się z tym… Czytaj więcej »

pompa ciepła

Montaż pompy ciepła – poznaj szczegóły i uzyskaj dofinansowanie

15 czerwca, 2022

W ostatnim czasie pompy ciepła zyskują na popularności. Nic dziwnego – zastosowanie pompy ciepła w domach pozwala redukować rachunki za ogrzewanie domu i wody oraz cieszyć się ciepłem pochodzącym z odnawialnej energii we własnym domu.   Pompa ciepła, w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, może sprawić, że Twój dom będzie w pełni samowystarczalny. Urządzenia te, współpracując… Czytaj więcej »

Czyste Powietrze – kto może otrzymać dofinansowanie?

17 maja, 2022

Nieustannie trwa nabór wniosków do programu Czyste Powietrze, którego celem jest dofinansowanie wymiany starych kotłów oraz wykonania prac związanych z termomodernizacją budynku. W programie można wziąć udział do 31.12.2027 r. Na ten moment złożono blisko 434 tys. wniosków i wypłacono ponad 2,5 mld złotych (dane z 6.05 bieżącego roku). To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę,… Czytaj więcej »

Mój Prąd 4.0 - jak otrzymać dotację?

Mój Prąd 4.0 – jak otrzymać dotację?

21 kwietnia, 2022

Już od 15 kwietnia 2022 roku można składać wnioski do programu Mój Prąd 4.0, z którego możemy uzyskać dofinansowania aż do 20 500 zł. Dotację można otrzymać na zakup instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów ciepła, energii elektrycznej czy systemów zarządzania typu Smart Home. Dla kogo jest dotacja Mój Prąd 4.0? Program wsparcia jest dedykowany dla klientów indywidualnych,… Czytaj więcej »

net biling

Net billing – jak długo będzie zwracać się instalacja fotowoltaiczna w nowym systemie?

15 kwietnia, 2022

Od 1 kwietnia 2022 roku energia elektryczna wytworzona z instalacji fotowoltaicznych będzie rozliczana na nowych zasadach – net-billingu, czyli sprzedaży nadwyżek energii wytworzonych z instalacji fotowoltaicznych.   Wielu przyszłych prosumentów zastanawia się, czy warto w takim systemie inwestować w budowę swojej własnej elektrowni słonecznej. Mogłoby się wydawać, że czas zwrotu zainwestowanych pieniędzy może znacznie się… Czytaj więcej »