Mamy w standardzie to, co inni nazywają premium

Standardy
KIELGO
* dlaczego my?
Do 48h czasu
realizacji
Bezpośredni
kontakt
z wykonawcą
Bezpieczeństwo
dokumentacji
i danych
Dbałość o
detale
i poprawność
wykonania
Darmowa
wysyłka
dokumentu

Jak przebiega zlecenie
Świadectwa Charakterystyki Energetycznej?


Wszystko zaczyna się od Twojej decyzji o zamówieniu - resztą zajmą się specjaliści. Poznaj wskaźnik EP Twojej nieruchomości w 4 prostych krokach:

1

Zebranie wymaganych dokumentów

Na początku uzupełnij prosty formularz, w którym zawrzesz najważniejsze informacje na temat swojego budynku. Informacje te będą nam potrzebne do wykonania certyfikatu energetycznego!

2

Wykonanie certyfikatu

Po zebraniu wszystkich danych przystępujemy do najważniejszej rzeczy – wykonania certyfikatu energetycznego lub świadectwa charakterystyki energetycznej. Średni czas jego wykonania to zaledwie kilka dni roboczych.

3

Wgranie do rejestru

Każdy certyfikat energetyczny, który jest przez nas przygotowywany zostaje przez nas podpisany oraz zgłoszony do ogólnopolskiego rejestru budynków. Tylko wtedy certyfikat jest prawomocny i można się nim posługiwać.

4

Przesłanie certyfikatu do Ciebie

Na sam koniec przygotowany certyfikat energetyczny domu / mieszkania lub lokalu przesyłamy Tobie w formie elektronicznej oraz kurierem na wskazany adres (możemy też wysłać dokumenty do Paczkomat) i to wszystko bez żadnych dodatkowych kosztów!

Wybierz typ nieruchomości… and GO forward!

Świadectwo energetyczne
mieszkania

Czas realizacji: 48h

Wysyłka kurierem gratis!

Cena: 297 zł brutto

Zobacz Formularz
Dla Mieszkania

Świadectwo energetyczne
domu

Czas realizacji: 48h

Wysyłka kurierem gratis!

Cena: 497 zł brutto

Zobacz Formularz
Dla Domu

Świadectwo energetyczne
budynku / lokalu użytkowego

Czas realizacji: 48h

Wysyłka kurierem gratis!


Świadectwo charakterystyki energetycznej, inaczej certyfikat energetyczny, to dokument, który przedstawia informacje dotyczące efektywności energetycznej danej nieruchomości i jej wpływu na środowisko. Celem świadectwa jest dostarczenie potencjalnym użytkownikom, klientom czy właścicielom informacji o wielkości zużycia energii na potrzeby ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zaleceń jakie modernizacje mogą wpłynąć na oszczędność energii.

Certyfikat energetyczny zawiera ocenę zużycia energii . Ocenę tę opiera się na badaniach i analizach wykonanych przez uprawnionego audytora energetycznego, który uwzględnia różnorodne czynniki, takie jak izolacja termiczna, sprawność cieplna instalacji grzewczych, rodzaj paliwa, wentylacja czy oświetlenie.

Świadectwo charakterystyki energetycznej zawiera również zalecenia dotyczące poprawy efektywności energetycznej budynku, co pozwala właścicielom podejmować świadome decyzje w celu zminimalizowania zużycia energii i obniżenia kosztów eksploatacji. W wielu krajach UE świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy sprzedaży, wynajmie lub budowie nowego budynku, a jego obowiązek ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych.


Certyfikat energetyczny potrzebują osoby, które planują
- sprzedaż nieruchomości
- wynajem lub dzierżawę
- oddanie budynku do użytku
- wykonanie projektu budowlanego
- złożenie wniosku o otrzymanie dotacji i programów wsparcia

Przed dokonaniem transakcji sprzedaży, wynajmu lub dzierżawy, właściciel budynku lub lokal mieszkalnego jest zobowiązany zapewnić potencjalnym nabywcom lub najemcom informacje zawarte w certyfikacie energetycznym. To umożliwia im lepsze zrozumienie kosztów eksploatacji budynku oraz potencjalnych działań, które mogą poprawić jego efektywność energetyczną.


W Polsce, jeśli sprzedający lub wynajmujący nie przedstawi certyfikatu energetycznego do umowy kupna lub najmu nieruchomości musi liczyć się z karą pieniężną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grzywna za brak certyfikatu energetycznego może wynosić do 5 000 złotych.

Ta kara ma na celu zachęcenie sprzedających do przestrzegania przepisów dotyczących certyfikacji energetycznej i dostarczenia informacji o efektywności energetycznej nieruchomości.

Dlatego warto zadbać o jego posiadanie i dostarczenie odpowiedniemu nabywcy w celu uniknięcia kar i problemów prawnych.


Istnieją pewne wyjątki od obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego. Niektóre budynki są zwolnione z tego obowiązku i nie muszą mieć certyfikatu przedstawianego przy sprzedaży, wynajmie ani dzierżawie. Oto kilka przykładów takich zwolnień:

🔸 Budynki gospodarcze i magazyny niewyposażone w instalacje zużywające energię: Budynki, które nie są przeznaczone do celów mieszkalnych i służą przede wszystkim celom gospodarczym, takie jak magazyny, warsztaty czy obiekty przemysłowe, są zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego.

🔸 Obiekty, które będą wyburzone: Jeśli budynek jest przeznaczony do wyburzenia, nie jest wymagane posiadanie certyfikatu energetycznego.

🔸 Budynki podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

🔸 Obiekty mieszkalne, które służą tylko do sezonowego użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku: Niektóre obiekty, takie jak domki letniskowe, które są używane tylko sezonowo (np. w okresie letnim), mogą być zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu.
Budynki wolnostojące o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2.

🔸 Budynki sakralne: W niektórych przypadkach budynki używane jako miejsce kultu i działalności religijnej, takie jak kościoły, kaplice itp., mogą być zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego.

Warto jednak zaznaczyć, że zwolnienie z obowiązku posiadania certyfikatu nie zwalnia budynku od spełniania innych przepisów związanych z efektywnością energetyczną. W przypadku niektórych transakcji (np. sprzedaży lub wynajmu) inne dokumenty lub zaświadczenia mogą być wymagane. Należy więc sprawdzić obowiązujące przepisy, aby upewnić się, czy dany budynek jest zwolniony z obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego w konkretnym przypadku.

Opinie naszych Klientów


Jesteśmy zaufanym partnerem zarówno dla właścicieli pojedynczych nieruchomości, jak i firm zajmujących się nimi profesjonalnie.

KIELGO
5.0
Na podstawie 124 opinii
powered by Google
Michał BorMichał Bor
19:55 11 Sep 23
Polecam firmę KIELGO. Zajęli się złożeniem wniosku o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Cały proces od potrzebnych dokumentów do otrzymania dotacji przebiegł bez problemów. Polecam
Bogdan PtakBogdan Ptak
16:42 09 Sep 23
Doskonałe podejście do klienta, fachowe doradztwo i wykonanie usługi. Kontakt z Panem Mateuszem rewelacyjny. Polecam
Cezary JedutCezary Jedut
14:24 24 Aug 23
Super profesjonalna firma. Szybki i treściwy kontakt . Projekt został ogarnięty w kilka chwil. Zdecydowanie polecam.
Klaudia LisKlaudia Lis
22:53 10 Aug 23
Polecam współpracę z firmą - pełen profesjonalizm, super kontakt, miła obsługa. Same plusy! :)
Rafał SokalskiRafał Sokalski
07:41 03 Aug 23
Współpracować z daną firmą mam przyjemność już od roku i ani razu nie zawiodłem się na ich usługach. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie na każdym kroku, rzetelne i indywidualne podejście do każdego klienta i sytuacji niezależnie od stopnia skomplikowania danego zadania, ekspresowy czas wykonania oraz co najważniejsze łatwy i bezpośredni kontakt z osobami decyzyjnymi. Serdecznie polecam oraz pozdrawiam cały zespół a w szczególności niezastąpionego Pana Mateusza H. i liczę na dalszą owocną współpracę!
Paulina PietrzakPaulina Pietrzak
12:24 21 Jul 23
Chciałam podkreślić pełen profesjonalizm. Bardzo szybkie wykonywanie projektów, zawsze można na nich liczyć. Klasa sama w sobie, sumienność i dokładność to ich motto. Bardzo serdecznie polecam.
Sylwia MagdalenaSylwia Magdalena
15:39 20 Jul 23
Z taką firmą współpraca to sama przyjemność. Polecam ich usługi, jeśli ktoś szuka szybkiej pomocy w ogarnięciu papierów do fotowoltaiki.
Michał PMichał P
15:37 20 Jul 23
Zamówiliśmy projekt ppoż. Długo się do tego zabieraliśmy bo myśleliśmy że to będzie trudne. Firma wywiązała się z zadania znakomici bez problemu i szybko dostaliśmy profesjonalne projekt. Zdecydowanie polecam
Milena BochanMilena Bochan
07:50 19 Jul 23
Serdecznie polecam współpracę z firmą Kielgo. Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt z kompetentnymi, chętnymi do pomocy ludźmi. :)
Sebastian SzostekSebastian Szostek
07:42 14 Jul 23
Zdecydowanie polecam. Wykonałem już u nich kilka dokumentacji. Naprawdę mają doświadczenie.Zdecydowanie polecam każdemu kto montuje fotowoltaikę i potrzebuje projektu PPOŻ. To właśnie ich usług potrzebujecie.
Ewelina BEwelina B
07:38 11 Jul 23
Bardzo dziękujemy za szybko realizację naszego wniosku.Firma godna polecenia z czystym sercem polecam.
Mariola OstolskaMariola Ostolska
07:33 05 Jul 23
Profesjonalizm i jakość. Szybkie terminy. Świetny zespół, z takimi ludźmi chce się współpracować. Oceniam na 5+
Kasia NiciejaKasia Nicieja
19:50 14 Jun 23
Choć składanie wniosków jest zwykle zadaniem żmudnym i przez wielu znienawidzonym, firma Kielgo całkowicie usprawnia ten proces. Mój wniosek o program Mój prąd 5.0 jest już złożony a ja z pewnością skorzystam z usług firmy Kielgo ponownie.
nitka21 nitka21nitka21 nitka21
19:39 14 Jun 23
Firma Kielgo to uosobienie kompetentności. Profesjonalizm pracowników zasługuje na najwyższe uznanie, a uprzejmość z jaką odnoszą się do klienta jest pełna podziwu. Pomogli mi w zebraniu wszystkich dokumentów wymaganych do kompletnego wniosku. Serdecznie polecam usługi firmy Kielgo i z pewnością skorzystam z nich w przyszłości.
Piotr StępieńPiotr Stępień
11:27 12 Jun 23
Dokumenty do PSP robione szybko i sprawnie. Polecam współpracę z tą firmą!
Katarzyna WieczorekKatarzyna Wieczorek
09:52 05 Jun 23
Terminowość, jakość dokumentów oraz organizacja na bardzo wysokim poziomie, co przedkłada się na stabilną współpracę, polecam Katarzyna
Maria KMaria K
08:37 28 Apr 23
Potwierdzam wiarygodność firmy KIELGO. Uzyskać certyfikat energetyczny lokalu w obecnej chwili graniczy z cudem. Czas oczekiwania to około 2-3 miesiące. Przedstawiając moją sytuację Pan Mateusz z firmy KIELGO podszedł z empatią, pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem. Ofertę otrzymałam w ciągu kilku godzin. Powierzona praca została wykonana z należytą odpowiedzialnością i rzetelnością oraz zgodnie z prawem. Podczas całego procesu wykonywania usługi zapewniono mi komfort i spokój. Serdecznie dziękuję i z pełną odpowiedzialnością POLECAM firmę KIELGO. Pamiętajmy, że firmę tworzą ludzie i to ich zaangażowanie świadczy o jakości wykonywanych usług.
Dominik RomanowskiDominik Romanowski
07:10 27 Apr 23
Polecam bardzo współpracę z firmą KIELGO. Pani Natalia, która się zajmowała naszą sprawą była bardzo pomocna i zaangażowana co zaowocowało błyskawicznym przyznaniem dotacji.
Jacek SerockiJacek Serocki
09:59 21 Apr 23
Pomoc w dofinansowaniu z programu Mój Prąd w sposób profesjonalny; kontakt /5/, wymiana korespondencji /5/, a co najważniejsze dofinansowanie już na koncie /5/.
Marek BodynekMarek Bodynek
10:36 13 Apr 23
Bardzo profesjonalna obsługa procesu pozyskania dotacji z programu Mój Prąd 4.0Usługa warta swojej ceny. Polecam z czystym sumieniam!
js_loader

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami!